Thursday, October 1, 2015

Rahvusvahelise muusikapäeva tähistamine Kehtna Põhikoolis.

Neljapäeval, 1.oktoobri hommikul, kogunes Kehtna Põhikooli aulasse palju toredaid ja rõõmsaid laululapsi. Rahvusvahelise muusikapäeva tähistamiseks toimus kontsert mudilaskooride ja pillimängijate esituses. Kohale olid tulnud mudilased Järvakandist, Valtust ja oma Kehtna koolist. Trompetit, klaverit ja kitarri mängisid Kehtna Kunstide Kooli lapsed.
Pildi tegi Anne Ummalas
Lauljaid oli kolme kooli peale kokku 85, kõik mahtusid lavale kenasti ära. Eks häid lambaid mahub ju palju ühte lauta, nagu vanasõnagi ütleb. Kontserdil kõlas kaunilt trompet (Albert Mäevälja, Romet Laas ja Andres Kauri), helisevalt klaver (Eleri Andok ja Samuel Hark) ning mehiselt elektrikitarr (Allan Niin). Ühendmudilaskoorina laulsid kõlavalt särasilmsed ja lustlikud tüdrukud ja pisku poissegi.
Lapsi  õpetas laulma õp Eha Teras, õp Viive Raam ja õp Lea Karjane, klaveril saatis lauljaid õp Ea Hark, trompetilapsi õp Kätlin Lang. Klaverilaste õpetaja on Hele Saarse, trompetiõpetaja Raimo Tappo ja kitarriõpetaja Helmut Hark. Tervitussõnad ja teadustamise võttis lahkelt enda kanda Kehtna Kunstide Kooli direktor Anne Ummalas.
Iga laps sai päevast ka meene, milleks oli pisike armas linnuvile logoga „Muusika-aasta 2015 – Kõlab hästi“. Suur kummardus kõikidele esinejatele ja ka publikule, kelleks olid Valtu ja Järvakandi algklasside lapsed ja Kehtna Põhikooli I – VI klasside lapsed, õpetajad ning huvilised kodukandist.
Oli imearmas kontsert, see kaunis muusika kõlab siiani veel kõrvus.
Ilusat jätkuvat Muusika-aastat kõigile!
Lea Karjane

No comments:

Post a Comment