Tuesday, September 27, 2016

Suvelugemisest


Suvest on saanud sügis ja suvelugemine selleks aastaks lõppenud. Juba kolmandat korda toimus Rapla maakonna raamatukogude suveprogramm „Suveraamat 2016“. Lugema olid oodatud kõik lapsed 1.-9. klassini. Raamatukogutöötajate koostatud nimekirjade alusel said programmis osalejad raamatuid laenutada, loetule tagasiside vormis mõne kommentaari  ning hinnangugi anda – kas raamat meeldis väga, ei meeldinud üldse või jäi kuhugi sinna vahepeale. Raamatukogus võib näha „suvelugemise puud“, mis suvekuude jooksul aina rohkem lehte läks, sest iga loetud raamatuga lisandus puule lehekesi juurde.

Rapla maakonnas kokku osales sel suvel programmis 395 last. Tore on see, et suvelugemisest osavõtjate arv on kolme aasta jooksul suurenenud meilgi. Ilmselt motiveerib lapsi programmis osalema seegi asjaolu, et sügisel korraldatakse tublidele lugejatele lõpupidu – seal antakse parimatele auhinnad, nauditakse üllatuskülalisi ja süüakse üheskoos torti. 23. septembril Kohila Gümnaasiumis toimunud suvelugemise lõpupeol laulis ja jagas autogramme Grete Paia. Mustkunstnik Fred-Erik Johanson esines hoogsa programmiga täis imelisi illusioone, ohtlikke trikke ja treenitud käteosavust. Ei puudunud tuvid ega valge jäneski.
Kehtna Põhikooli õpilastest osalesid lõpupeol tublid suvelugejad: Laura Kase, Johannes Karilaid, Enely Kangrumägi, Adele Zubov, Eliise Markus, Georg Kase, Keidi-Kaisa Liik, Anni Kangrumägi, Agnes Markus ,Dominik Ian Morozov. 

Kehtna raamatukogus oli suvelugejaid kokku 16, loetud raamatutele anti hinnangud 118 korral. Kõige enam loeti sel suvel “Risto Räppari” lugusid, “Ühe äpardi päeviku” sarja, “Postiljon ja kanad”, “Sonja ja kass”, “Operatsioon “Bernie välja!””, “Luuseri päevikud”, “Kartmatu teadushiir Nero” ja “Kui me olime maailmas üksi”.
Järgmist suve ja suvelugemist oodates ei maksa unustada, et raamatud Kehtna raamatukogus ootavad lugejaid aastaringselt! Niiet mõnusat aega raamatute seltsis ka sügis-talviseks ajaks!   

Tiina, Maie ja Marika


Kehtna raamatukogust

No comments:

Post a Comment