Wednesday, November 2, 2016

Võhma

See oli küll ammu, kuid toredaid asju võib alati meenutada. Käisime vahepeal klassiga Võhmas "Valguse Vabrikus" ekskursioonil. Oi, küll me olime muljeid täis kui see väljasõit läbi sai. 
Võhmasse tuli meiega kaasa viis lapsevanemat. Kui kohale jõudsime jagasime klassi pooleks ja mõlemasse gruppi jäi kolm täiskasvanut. Üks grupp läks ekskursioonile ja teine uisuväljakule lustima. Mina olin grupis, kes esimesena ekskursioonile läks. Meid võttis vastu tore Šveitsist pärit mees, kes rääkis eesti keeles, kuid väga vahva aktsendiga. Küünlavabrikkusse sisenedes soovitas ta hinge kinni hoida, sest ruumis kuhu me läksime on väga palju erinevaid aroome ja ega seal eriti hingata ei saa. Kuid ta lohutas meid, et me ei viibi selles ruumis kuigi kaua, ainult 20 minutit :) ja siis saame jälle hingata. Ruumis kuhu me sisenesime räägiti meile kuidas küünlad valmivad, arvutasime mitu küünalt päevas toodetakse, millise kujuga küünlaid valmistatakse jne.
Suureks üllatuseks oli kaks väga suurt küünalt, kuhu peale oli maalitud Haapsalu linna Valge Daam ja 500 kroonise pilt. Üllatust me ikka harjutasime ka paar korda, enne kui küünaldelt kate maha võeti.
Edasi liikusime ruumi, kus sai natuke kergemalt hingata. Selles ruumis oli meie jaoks lauale valmis pandud küünla tegemise vahendid. Valasime juhendamise järgi igaüks endale topsi sisse kuuma küünlavaha. Peale seda pidime ootama millal vaha natuke jahtub, et saaksime küünlale ka tahi sisse panna. Selleks pidime ära kuulama giidi eluloo. See oli väga õpetlik lugu. Nüüd teame, et kui poisid kingivad tüdrukutele juustu on asi tõsine. Ja need, kes ekskursioonil käisid teavad täpselt, mida see tähendab.Peale küünalde meisterdamist suundusime teisele korrusele kunstnike tuppa. Nägime ja kuulasime kuidas valmivad ilusad maalingutega küünlad ja imeilusad käsitöö kaardid. Oli mida imetleda!

Kui kunstnike toas uudistatud sai, läksime õue loomadega tutvust tegema. Õpilased said küülikuid ja merisigasid toita porganditega. Küll oli neid küülikuid palju ja kui armsad nad kõik olid.

Peale loomade söötmist läksime mini rongiga Võhma linna peale sõitma.Rongiga sõitsime vahauisuväljakule lustima. Sinna jõudes tuli teine grupp meie asemele rongiga sõitma ja läks tagasi "Valguse Vabrikusse" ekskursioonile. Meie grupp läks, aga uisutama ja lustima.
Ja päeva lõpetas küünlavabriku pood, kus igaüks sai endale meelepärase küünla mälestuseks või jõuludeks osta. Küll mulle ikka meeldivad sellised poed. Sellistes kohtades peab ettevaatlik olema. Ei tohi väga palju raha kaasa võtta :)


No comments:

Post a Comment