Thursday, December 29, 2016

Detsember-teine ülesanne "Lindude joonistamine"

Meie õpilaste tehtud linnusöögimajasid on külastanud erinevad tegelased. Põhilised külalised on olnud tihased, kuid meie linnuvaatluse teeb lõbusamaks üks vahva oravapere, kes aeg-ajalt linnusöögimajast erinevaid maiuspalasid näppamas käivad. Kellest aga puudust oleme tundnud, on leevikesed. Kuna detsembrikuu ülesandeks oli joonistada linde, siis otsustasime joonistada leevikesi. 
Joonistamise algus venis, kuna enamus õpilasi polnud enne nii suures plaanis lindu joonistanud ja tundsid ennast ebakindlalt. Otsisime abi internetist ja leidsime ühe vahva video linnu joonistamise õpetusest: https://www.youtube.com/watch?v=n0TI4DltlZ4. Joonistasime alguses harilikuga oma leevikesed õpetuse järgi, värvisime pliiatsitega ja täiendasime pilte talvise taustaga- igaüks oma soovi järgi. 
Leevikesed valmisid kolme kunstiõpetuse tunni ajal. Joonistamise ajal jagasime lindude kohta erinevaid toredaid fakte ja õppisime neid rohkem tundma. Iga õpilane sai jutustada oma pildi järgi ühe väljamõeldud linnu lugu. Saime konkursitöö teise ülesande täitmise ühildada kunstiõpetuse, loodusõpetuse ja eesti keelega. Mis aga kõige rohkem rõõmu tegi, oli õpilaste siiras rõõm oma joonistatud lindude üle. Tulemus meeldis igale õpilasele. Enda tehtud, hästi tehtud!
Olen leevike,
lumiste aedade lind.
Mul hallikad tiivad
Ja punane rind.
Kartsin kanget põhjapakast.
Tulin talveks teie juurde.
Siin ma lendan ringiratast,
näitan oma kaunist kuube.

No comments:

Post a Comment